מכשירי CPM

מכשירי CPM

תמונה של מכשירי CPM

מכשיר ה-CPM – (Continuous Passive Motion), ובעברית: תנועה פסיבית רציפה – משמש להנעת המפרק הפגוע, מבלי שהמטופל יצטרך להתאמץ. ה-CPM מצויד במנוע שמכופף את המפרק קדימה ואחורה בזווית מוגדרת מראש, כאשר המטפל מתאים את מספר התנועות ומהירותן למצבו של המטופל.
מכשירי CPM משמשים לרוב לטיפול במפרקי ברכיים, אבל יש גרסאות המיועדות לטיפול גם במפרקים אחרים (כמו המרפק, הקרסול או האצבעות).

מכשיר CPM – מהו?

ה-CPM הוא מכשיר שמניע את המפרק הפגוע לאט ובעדינות, כשהמטופל שוכב במיטה.
לאחר ניתוח במפרק, כמו למשל לאחר החלפת ברך, מכשיר ה-CPM למפרק הפגוע, כדי שיניע את המפרק וימנע היווצרות של נוקשות שתוביל להגבלת התנועתיות במפרק המטופל.
ה-CPM מסייע להחלמת המפרק בכמה דרכים:
הוא מגדיל את טווח התנועה של המפרק לאורך זמן
הוא מונע היווצרות של רקמה צלקתית ונוקשות, ומונע כאבים באזור המפרק
בעקבות פעולת ה-CPM שמפעילה בעדינות את השרירים, הגידים והרצועות ומונעת את היחלשותם, השרירים והרקמה המחברת בין השרירים והעצמות באזור הפגוע, יתחזקו מהר יותר.
המכשיר תורם להגברת זרימת הדם באזור המפרק הפגוע. זרימת דם מוגברת לרקמות, תסייע להחלמה מהירה יותר.

על עקרונות הריפוי של מכשירי ה-CPM

ה-CPM מופעל כדי למנוע היווצרות של נוקשות במפרק הפגוע. נוקשות עלולה להתפתח במפרק בגוף בעקבות ניתוח או פגיעה. התפתחות הנוקשות במפרק כוללת 4 שלבים:
דימום
בצקת
רקמת גרעון, גרנולציה (granulation),
לַיֶּפֶת – פיברוזיס (fibrosis)
מכשיר ה-CPM נועד ליצור תנועה פסיבית רציפה במפרק הפגוע. אם ה-CPM מופעל כראוי כבר בשלבים הראשונים של הנוקשות (דימום ובצקת), הוא מאפשר את שאיבת הדם ונוזלי הבצקת מתוך רקמות האיבר. זה מאפשר לשמור על הנורמליות של הרקמות, טרום הגרנולציה.
מכשיר ה-CPM, אם כך, יעיל למניעת התפתחות של נוקשות – כאשר הוא מפעיל את המפרק הפגוע מיד לאחר הניתוח, וממשיך לפעול עד שהנפיחות מפסיקה להתפתח וכבר לא מאיימת על הגבלת התנועתיות המלאה של המפרק.
שיטת ה-CPM, המתמקדת במניעת ההצטברות ראשונית של הנוזלים, או בעיכוב ההצטברות שלהם, מיושמת היום בהצלחה רבה לשיקומם של מפרקים פגועים בגוף.

מטרת הטיפול ב-CPM

התאוששות של המפרק לאחר הניתוח, וחזרתו לניידות תקינה יכולה להיות אתגר משמעותי.
נוקשות של המפרק, המתפתחת לאחר פגיעה או ניתוח, עלולה להוביל לכאבים ולסיבוכים שיגבילו את תנועת המפרק. כדי לנסות למנוע היווצרות של רקמה צלקתית, ולשפר את טווח התנועה של המפרק, חלק מהמנתחים משתמשים במכשירי CPM.

אצלנו, בחברת ׳חגי – מיכשור רפואי וסעודי בע״מ׳, תוכלו למצוא מגוון של מכשירי CPM לברך, למרפק, לאצבעות, או לקרסול, וליהנות מהשירות האמין של חברה וותיקה ומובילה בתחומה, מתמחה במכירת ציוד רפואי ומייצגת בלעדית את היצרניות המובילות בעולם. מחלקת השירות שלנו מעניקה מענה מהיר לכל דורש, כך שגם הצרכים שלכם ייענו במהירות, באדיבות ובאופן המקצועי ביותר.
שתפו עם חברים
04-8411003
04-8411137
,המעפילים 27, א.ת עיר גנים .ת.ד 413, קרית אתא
Skip to content