קריותרפיה

קריותרפיה

תמונה של קריותרפיה

המונח קריותרפיה נגזר מן המילים היווניות: קריו- קור, ותרפיה- טיפול, ומתייחס לטכניקה רפואית לטיפול בקור.

הטיפול הקריותרפי מתבסס על מנגנון שימור הומיאוסטאזיס המאפשר פעילות תקינה של הגוף, בפרט במצבי עקה כדוגמת חשיפה לשינויים קיצוניים בטמפרטורה. חשיפה מסוג זה תעורר את המערכת הסומטו-סנסורית ליצירת מענה פיזיולוגי, לרבות תהליכים ביוכימיים ובהם אספקת נוטריינטים לאזורי החשיפה ולרקמות פגועות.

איך מתבצע טיפול קריותרפיה

טיפול קריותרפי יתבצע באמצעות מכשיר ייעודי, החושף את הגוף לטמפרטורות קיצון נמוכות: מינוס 120 מעלות צלסיוס ועד מינוס 150 מעלות צלזיוס. שיטת הקירור מבוססת עפ"י רוב על מנגנון שחרור זרם מבוקר של אוויר קר או חנקן נוזלי. הקור הקיצוני מעודד מענה פיזיולוגי המסייע בהתמודדות עם כאב כרוני, כאבי שרירים, רקמות פגועות, ועוד. משך החשיפה משתנה ונקבע עפ"י המלצה של גורם מוסמך.

יצויין כי טיפולי קריותרפיה מומלצים לביצוע שלא באופן חד פעמי, כי אם באמצעות סדרת טיפולים, ובהתאם לצרכי המטופל.ת.

הטיפול הקריותרפי יבוצע באחת משתי שיטות: טיפול ממוקד באמצעות מכשיר בעל ראש מסתובב המועבר בעדינות על גבי העור באתר המטרה, או לחלופין, בשיטת סאונת קור שבה המטופל שוהה בתא הקירור לפרק זמן קצוב.

יתרונות  טיפול הקריותרפי:

טיפול באמצעות קריותרפיה נמצא יעיל במיוחד בהפחתת כאבי שרירים ושלד, כאבים כרוניים, ומחלות דלקתיות. הטמפרטורות הקיצוניות מכווצות את כלי הדם ומפחיתות מיידית את תחושת הכאב. כמו כן, סירקולציית דם מוגברת, הגם בטווח הזמן הקצר שלאחר הטיפול, מאפשרת התמודדות עם תופעות הקשורות

בפציעות ספורט ובהפחתת כאבי שרירים.

לבסוף, טיפול קריותרפי נמצא יעיל כפתרון להצערת העור- אנטי אייג'ינג. הטיפול מאט תופעות הקשורות בהזדקנות העור, כדוגמת קמטים וקמטוטים, אובדן לחות וברק ושינוי מרקם העור, ומנגד מעורר את מנגנון ייצור הקולגן.

בטיחות הטיפול

הטיפול הקריותרפי יבוצע במרפאה מקצועית ובליווי צוות רפואי המיומן בשימוש במכשיר ייעודי המאושר לשימוש עפ"י תקנות הרגולציה. מכשיר שכזה יאפשר שליטה ובקרה מלאים על טמפ' ומשך החשיפה על מנת להבטיח טיפול יעיל ובטוח. טיפולי קריותרפיה ינתנו לרוב במרפאות אשר מתמחות ברפואת ספורט, מרפאות לטיפול בכאב, מרפאות שיקומיות, מכוני פיזיותרפיה,  וכד'.

רכישת מכשיר

בין סוגי מכשירי קריותרפיה הניתנים לרכישה:

מכשירי קריותרפיה לטיפול מקומי- מכשירים אלו מיועדים לשימוש ממוקד באתר מטרה ספציפי. מכשירים אלה יכולים להיות קטנים וניידים המתאימים לביקורי בית, או נייחים ועוצמתיים המתאימים לטיפול במרפאות ובמכונים.

קריותרפיה בסאונה- מכשירי קריותרפיה לטיפול בסאונה בעמידה או בשכיבה. מכשירים אלה בעלי עוצמת קור גבוהה במיוחד ויכולת עבודה ממושכת. תפעול מכשיר מסוג זה אף הוא דורש תפעול והתאמה רפואית בידיי מוסמך.

מכשירי קריותרפיה לטיפול פנים- טכנולוגיית ייצור מתקדמת אשר מאפשרת פיזור קור קיצוני באמצעות צינורית שחרור אוויר צרה, על עור הפנים, לצורך הצערת העור, הפחתת נפיחות ומיצוק.

שתפו עם חברים
04-8411003
04-8411137
,המעפילים 27, א.ת עיר גנים .ת.ד 413, קרית אתא
Skip to content