מיטת טיפולים פיזיותרפיה

מיטת טיפולים פיזיותרפיה

מיטת טיפולים לפיזיותרפיה או מיטת בדיקה היא מוצר נדרש ומבוקש בתחום מכשור רפואי. ניתן מצוא סוגים רבים של מיטות, בהתאמה לתחומי רפואה מגוונים וכמענה לצרכים שונים, רפואיים ואחרים.
מיטת טיפולים היא בבחינת מוצר בסיס בבתי חולים ומרפאות, אולם גם במכוני קוסמטיקה, עיסוי וספא, רפואה משלימה ואחרים.

איך בוחרים מיטת טיפולים לפיזיותרפיה ?

בחירת מיטת טיפולים מצריכה לפני הכל התאמה מלאה לצרכי המטופל כמו גם לעבודת המטפל. בשונה מבחירת מיטות רפואיות המיועדות לתת מענה ותמיכה ומנוחה לבריאות המטופל בעיקרן, מיטת טיפולים מצריכה נגישות אופטימלית עבור המטפל, לצד נוחות המטופל.

בין הפרמטרים המשפיעים בבחירת מיטת טיפולים:

משקל נשיאה מקסימאלי 

מרבית המטפלים לא יוכלו להעריך מהו המשקל הממוצע של המטופלים המגיעים אליהם, ויחד עם זאת אחד האלמנטים החשובים בבחירת מיטת טיפולים לקליניקה או למרפאה היא יכולת נשיאת המשקל והעמידה בעומס של המיטה. בעת תכנון העומס חשוב להביא בחשבון האם המיטה מיועדת למטופלים מבוגרים או לילדים, כמו גם עומס נוסף הקיים על המיטה מלבד משקל המטופל. מיטות המיועדות לטיפולי עיסוי שונים למשל, יידרשו לנשיאת עומס גדול יותר בשל הלחץ המתמשך המופעל על גוף המטופל ולעתים כולל את משקל המטפל עצמו, בעוד שמיטות המיועדות לטיפולים קוסמטיים נדרשות לשאת פחות עומס ומשקל.

מבנה המיטה והתאמה לסוג הטיפול

מיטת טיפולים אינן אחידות וכוללות התאמות במבנה על פי סוג הטיפול הנדרש. מיטות רפואיות ומיטות טיפולים מצריכות תכנון נגישות למטופל- מה שמצריך מיטה ללא מעקה או מעקה יורד. מיטות לצורך טיפולים קוסמטיים יכללו מנחים שונים מתכווננים, בעוד שמיטות לטיפולי עיסוי יכללו פתח ראש להנחת הפנים.

גובה המיטה

מיטות טיפוליות מתקדמות יאפשרו כיוונון גובה באמצעות מנגנון חשמלי, שכן השכיבה עליהן מיועדת לאפשר למטפל גישה בנוחות מלאה של הטיפול. גובה המיטה עשוי להיות קבוע במידה וזו דרישת המטפל. בטיפולים המיועדים להתבצע תוך עמידה מלאה של המטפל בכל זמן הטיפול ניתן לקבע את גובה המיטה לגובה הרצוי לטובת סוג הטיפול. טיפולים הדורשים שינויים בתנוחה ובמיקום של המטפל מוטב לבצע על גבי מיטה הניתנת לכוונון של גובה ומנח על פי צורך.

ריפוד מיטת הטיפולים

ריפוד מיטת טיפולים לפיזיותרפיה מיועד לנוחות המטופל, אולם חשוב גם בהיבטים טיפוליים ובהיבט של שימור המיטה ואיכותה לזמן ארוך. מרבית מיטות הטיפול יכללו שכבת ספוג שמעליה ריפוד מבדים שונים. למיטות המיועדות לטיפולים באמצעות שמנים וחומרים שעשויים להיספג בבד מומלץ לבחור בד עבה, אטום ורחיץ. טיפולים רפואיים מומלץ לבצע על גבי מיטות הכוללות בד מרכיבים היפו אלרגניים, ולצורך עמידות המיטה יש לבחור בבדים עבים בצפיפות גבוהה. בכל מקרה יש לצפות את המיטה בסדין אישי המוחלף בין כל מטופל לבר אחריו.

04-8411003
04-8411137
,המעפילים 27, א.ת עיר גנים .ת.ד 413, קרית אתא
Skip to content