מכשירי טנס

מכשירי טנס

מכשיר טנס – אחת התופעות הפוגעות במיוחד באורח החיים של מטופלים היא תסמונת הכאב: כאבים כרוניים באזורים שונים בגוף הנולדים כתוצאה מסיבות רבות. בין הסיבות לתחושת כאב כרוני:

 • מחלות כרוניות
 • מחלות מפרקים
 • שינויים פיזיולוגיים בגוף
 • היחלשות השריר והשלד כתוצאה מזקנה
 • שינויים הורמונליים

ענף הרפואה המודרנית משלב בין טיפול מקיף באופי הבעיה לצד טיפול בכאב, הנובע מפגיעה עצבית באזור הנגוע ו/או הפגוע. לצד ליווי רפואי, מעקב וביצוע בדיקות בהמלצת הרופא המטפל, טיפול תרופתי וטיפולים תומכים על פי צורך, הביאו הטכנולוגיות הרפואיות המתקדמות מכשיר אישי וביתי לטיפול בכאב: מכשיר טנס.

למעבר לעמוד מיטות טיפולים>>

כיצד נוצר כאב ומה משמעותו עבור הגוף

הכאב למעשה הוא תוצר של תגובה עצבית באזור הכאב המשדרת למוח מצוקה, וזה משיב לו במנגנון היוצר תחושת כאב, שהוא למעשה מנגנון הגנה על הגוף. הכאב בא לאותת לגוף על הליקוי או החולי, במטרה להביא לאבחון ולטיפול. אלא שבמקרים רבים, בעיקר בעבור מטופלים בעלי מחלות כרוניות או פגיעה ניכרת הדורשת שיקום ממושך, הכאב אינו מהווה עוד מנגנון הגנה, כי אם מטרד הפוגם באיכות החיים, ואף עשוי להוביל להתמכרות למשככי כאבים, לדיכאון ולתופעות רגשיות אחרות.

מהם מכשירי טנס?

מכשירי טנס הם מכשירים חשמליים המיועדים לסייע בטיפול בכאב באמצעות יצירת מעבר טבעי של תקשורת בין מערכת העצבים למוח. מכשיר טנס פועלים באמצעות טכנולוגיה שמאפשרת העברה של פולסים חשמליים מאזור הכאב למוח, כאשר המוח מתרגם את הפולסים הללו ויוצר חסימה זמנית של מעבר תדרי הכאב.

מכשיר טנס טכנולוגיה לטיפול בכאב

בעוד שהטכנולוגיה פועלת על מורכבויות המשלבות בין פעילות עצבית לפעילות מוחית, תפעול מכשירי טנס הוא דווקא פשוט ליישום:

המכשיר כולל רצועות ואלקטרודות המיועדים להלבשה על האזור הנדרש לטיפול ויחידת פעול חשמלית המאפשרת הפעלה ושליטה מלאה, קביעת זמן הטיפול הנדרש ועוצמת הפולסים החשמליים, לשליטה עצמית בנוחות מרבית וליישום הטיפול בכל מקום על פי צרכי המטופל.

מבנה המכשיר, גודל, תפעול, ואביזרים נלווים

 • מכשיר טנס מתאים לטיפול בכאב ממגוון סוגים ובמספר רב של אזורים בגוף, דוגמת: טיפול במיגרנות וכאבי ראש, טיפול בכאבים הנובעים מפגיעה אורתופדית: אזור הגב, הצוואר, הכתפיים, זרועות, רגליים, כאבי מפרקים: ברכיים, מרפקים, כאבים דלקתיים, כאבי פיברומיאלגיה ונוספים.
 • ניתן למצוא מכשיר טנס לטיפול בתסמונת שיתוק הפנים, לטיפוליים ייעודיים דוגמת הקלה על כאבי צירי לידה, טיפול בהתקפי חרדה, שיקום מראה העור וטיפול אנטי אייג'ינג, אימון וחיזוק שרירים.
 • הטיפול מתבצע באופן עצמאי על ידי המטופל ללא תלות בסיוע חיצוני, בסביבה הביתית.

מכשיר טניס מגיע במבחר גדלים

 • מכשירי טנס מגיעים במגוון גדלים ועוצמות חשמליות, לרבות מכשירים קטנים המתאימים לצרכי ניידות.
 • המארז כולל אלקטרודות מותאמות על פי סוג המכשיר ומדבקות לקיבוע האלקטרודות לנוחות מרבית.
 • המכשירים כוללים סוללה קבועה ונטענת והשימוש אינו מותנה בחיבור לחשמל.

האם מכשיר טנס מיועד להקלה בזמן כאב

ניתן להסתייע במכשיר הטנס בזמן כאב במטרה לזכות בהקלה, אולם השימוש הנכון במכשיר יהיה בקביעת מינון ותדירות קבועה לשימוש במכשיר, מה שיביא בשילוב עם טיפול רפואי מתאים על פי אופי הבעיה ומקור הכאב, להפחתה משמעותית בכמות ההתקפים ובעוצמת הכאב לטווח הארוך.

האם צריך המלצה רפואית

רכישת מכשיר טנס מתבצעת אל מול יצרנים וספקים של ציוד רפואי מתקדם ואינה כרוכה בהמלצה או בהפניית רופא.

ניתן להתייעץ עם הרופא המטפל בנוגע לאופי הכאב וסוג המכשיר לסיוע.

ביטוחים רפואיים פרטיים וביטוחים משלימים עשויים לספק כיסוי באמצעות החזר חלקי בגין עלות המכשיר למטופל, כנגד קבלה והפניה רפואית.

חשוב לרכוש מכשיר טנס מספק ציוד רפואי מוכר, המציע מגוון מכשירים ופתרונות ובהתבסס על התייעצות מקצועית.

04-8411003
04-8411137
,המעפילים 27, א.ת עיר גנים .ת.ד 413, קרית אתא
Skip to content