רפאות, בתי חולים ומוסדות רפואיים נוספים, מקדישים לא מעט זמן, מחשבה ומחקר בבחינת ציוד האורטופדי למקום, תוך התייחסות לשיקולי איכות, מוניטין, בריאות ותמיכה, בטיחות וכמובן עלות.

הצרכים של המוסדות הרפואיים השונים אינם זהים ותלויים כמובן בשירותים שמספק אותו מוסד, אולם יחד ם זאת קיימים מספר מוצרי יסוד ובסיס אותם ניתן למצוא בכל מרפאה, בית חולים ומסגרת רפואית אחרת.

ציוד אורטופדי ומיטות אורטופדיות לבדיקה וטיפול 

גם מרפאה מקומית לבריאות המשפחה מחזיקה במיטות, לביצוע בדיקות הנדרשות בשכיבה, למנוחה ולמטרות נוספות. שוק הציוד הרפואי מציע מבחר מיטות בהתאמה אישית לצורך של המרפאה והמטופלים בניהן: מיטות וספות בדיקה, מיטות טיפול, מיטות אשפוז, מיטות ניידות להעברת חולים בין מחלקות, מיטות סיעוד ודגמים רבים נוספים. לצד אלו ניתן למצוא שולחנות ניתוח אשר הם בבחינת מיטות רפואיות, אולם נותנות מענה לצרכים שונים רבים בניהם כובד משקלן וחוזקן המכני והנגישות שהן מציעות לצוות הרפואי.

לצד מבחר המיטות יש לבצע התאמה גם למזרונים המיועדים למיטות הללו, בהתאם לצורך ולאופי הטיפול ואורך השהיה במתקן הרפואי, כאשר קיימים מזרונים המספקים פיזור לחץ שווה ומניעת היווצרות פצעי לחץ, מזרונים דינמיים, מזרונים סטטיים ומבחר כריות לתמיכה בשלל מצבים.

מכשירים רפואיים

כל מרפאה נדרשת למכשור רפואי בסיסי לבדיקת ממדי חום, לחץ דם, דופק, משקל ומדדי אורך. מכשירים אלו חייבים להיות זמינים ונגישים לצוות הרפואי, לספק מידע מדויק וקפדני ולאפשר תפעול קל ופשוט. ניתן לשלב ערכות שונות לבחינת מדדים כמו גם מדים מתחלפים חד פעמיים לשמירה על סטריליות.

ניקיון וחיטוי

בעיקר במסגרות האשפוזיות, אולם לא רק בהן, נדרשים עזרים לרחיצה, ניקיון וחיטוי העומדים בסטנדרטים גבוהים באמצעות בחירת חומרים שאינם סופחים לחות וחיידקים, מתפרקים וניתנים לחיטוי בקלות. בין המכשירים ניתן למצוא פתרונות רחצה דוגמת כיסאות רחיצה ואמבטיות טיפוליות, מכשירים לשטיפת סירים ומכשירי חיטוי. לצד הדרישה לסטריליות והיגיינה גבוהה מכשירים אלו מחויבים לתת מענה גם לשאלת הבטיחות של המטופלים הנעזרים במכשירים אלו, בשל קושי תנועתי ומוגבלות פיזית.

בבחירה של מכשור רפואי חשוב להתייחס למוניטין והמותגים הקיימים בשוק, וזאת לצד ספק המעניק גם אחריות רחבת טווח למוצרים ומספק מענה מהיר במקרה של תקלה וצורך. עלות היא שיקול רלוונטי, אולם אינו השיקול המוביל בתחום מלא באחריות דוגמת ציוד רפואי למרפאות. זאת בשל החשיבות של איכות ובטיחות הקודמות לכל דבר. מטבע הדברים מוצרים איכותיים יותר יספקו עמידות ארוכת שנים מה שבסופו של דבר הופך אותם למשתלמים יותר גם בתחשיב הכלכלי.

חברת חגי מכשור רפואי וסיעודי בע”מ מספקת למרפאות ומוסדות רפואיים מענה מלא לרבות ייעוץ והכוונה, מכירה של ציוד אורטופדי ומכשירים וציוד רפואי מתוצרת מתקדמת בתהליכי ייבוא בינלאומי ושירות מעולה, במטרה להבטיח מערך של מתקנים ומכשירים בהתאמה לצורך של כל ארגון ומוסד רפואי בישראל, באיכות בלתי מתפשרת.