פתרונות הרמה והעברה

פתרונות הרמה והעברה

  • מנוף הרמה
  • מנופי תקרה
  • מתקני העברה והעמדה
  • פתרונות הולכה
  • מנופי בריכה
  • ערסלים ופתרונות אחרים

פתרונות הרמה והעברה טכנולוגיות רפואיות חדשניות עוסקות בפיתוח כלים במטרה לספק מענה ומעטפת נרחבת של פתרונות, הן לצרכי הצוותים הרפואיים והן לצרכי המטופלים, בתחומי האבחון, הריפוי, השיקום והתמיכה בבעלי מוגבלויות.

אחת המוגבלויות המורכבות ביותר עבור מטופלים, היא מגבלת התניידות האישית: חוסר יכולת ללכת ו/או לעבור בין מצבי שכיבה/ישיבה/עמידה.

מוגבלות זו עשויה להתרחש כתוצאה מפגיעה וטראומה או כתוצאה ממחלה, כמגבלה זמנית הניתנת לשיקום או כמגבלת קבע. במקרים רבים מטופלים אשר סובלים מן המוגבלות האמורה, נדרשים לביצוע טיפולים על בסיס תדיר, לחיזוק, לשיקום ולריפוי, כאשר שינוי המנח והמעבר ממיטת הטיפול אל מתקן הטיפולים, מהווה אתגר בפני עצמו. מטופלים אלו יזכו לשפר באופן ניכר את איכות וחוויית הטיפול בהם באמצעות פתרונות הרמה.

מהם פתרונות הרמה

פתרונות הרמה והעברה נשענים על פיתוחים המשלבים בין טכנולוגיה מתקדמת, מכניקה והתאמה מדויקת לגוף האדם, במטרה לספק לכל בעל מוגבלות בתנועה כלים לתנועה והתניידות לצרכים טיפוליים ואחרים.

סוגי פתרונות הרמה

ניתן למצוא מספר סוגים של פתרונות הרמה וניוד בעלי מוגבלויות אשר חשוב להכיר, ולבצע את ההתאמה המדויקת ביותר לכל מטופל על פי צרכיו:

מנוף רצפתי– מנוף רצפתי הוא מנוף המתבסס על שלדת מתכת או אלומיניום בעלת גלגלים לניוד ולהעברה בנוחות של המטפל ממקום למקום. יחידת המנוף עוצמתית ובעלת יכולת נשיאת עומס גבוה, לרבות מטופלים כבדי משקל, כאשר חיבור המטופל למנוף מתבצע באמצעות רתמה ייעודית הניתנת ליישום במספר מנחים, תוך שמירה על נוחות המטופל וכבודו.

מנוף זה מתאים לניוד מטופלים במסגרת בית החולים ומסגרות טיפוליות אחרות. ניתן להתאמה ולשימוש גם במסגרת טיפול ביתי על פי צורך.

מנופי תקרה

מנוף תקרה– מנוף הרמת והעברת מטופלים בתוך מבנה, תוך ניצול מרחב ומקום וקביעת מסילות המעבר של המנוף על גבי תקרת המבנה. זאת תוך תכנון מסלולי שינוע וקיבוע שלהם. המטופל נישא בתוך רתמה הניתנת להתאמה אישית למצבים שונים, ותהליך ההעברה / הולכה מתבצע באמצעות שליטה ידנית או חשמלית.

מנוף תקרה דורש תכנון הנדסי מוקפד ויצירת מסילות בהתחשב בגורמי משקל ולחץ, קונסטרוקציה ואחרים, ומהווה פתרון קבע בבתי חולים ,מוסדות רפואיים או בתים פרטיים, למעבר לעמוד מכשור רפואי לחצו כאן>>

פתרונות הרמה והעברה מנוף בריכה

פתרונות הרמה מסוג מנוף בריכה- מנוף בריכה הוא מנוף בעל פרופילים ייעודיים ועמידים במים, המיועד להביא מטופלים אל הבריכה הטיפולית המצויה במתחם, תוך שימור תנוחת המטופל במצב ישיבה או שכיבה והורדתו בתנוחה זו אל תוך המים, בצורה מבוקרת, רתום וחגור בבטיחות מלאה ומוקפדת בשל סיכון הגובה, כאשר רק לאחר ההורדה לבריכה יותר המטופל בפיקוח מטפל במים לתנועה עצמאית. מתקן זה מיועד גם להוצאה מן המים בסיום הטיפול.

מנוף הבריכה מצוי בשטח הבריכה ומיועד לצורך הורדת המטופל למים, כאשר פעולת הניוד מחדרו תתבצע באמצעות פתרונות ניידות אחרים.

מנוף בריכה הוא מתקן חובה בכל בריכה טיפולית ו/או מסגרת טיפולית/רפואית הכוללת טיפול במים.

סיכום

הליכון הידראולי- הליכון הידראולי הוא כלי שיקומי וכלי תומך למטופלים בעלי יכולת תנועה ועמידה, המתקשים בהליכה עצמאית בשל מגבלת יציבות ואי נשיאת עומס. ההליכון ניתן להכוונה לכל גובה, כולל אלמנטים להשענת הזרועות ולתמיכה, נושא את עיקר עומס משקל הגוף בעבור המטופל באמצעות פרופיל אלומיניום קל משקל ובעל חוזק מכני, ומאפשר התניידות עצמאית נתמכת ובטוחה בעבור מטופלים.

מתאים לשימוש ביתי ולשימוש במסגרות רפואיות ומסגרות שיקומיות.

04-8411003
04-8411137
,המעפילים 27, א.ת עיר גנים .ת.ד 413, קרית אתא
Skip to content