מיטות כירופרקט

מיטות כירופרקט

תמונה של מיטות כירופרקט

הכירופרקטיקה היא תחום טיפולי משלים לרפואה המסורתית, במסגרתו המערכת העצבית הבנויה משריר ושלד זוכה לאבחון, טיפול ומניעה של פגמים והפרעות הגורמים לכאבים וקשיים תפקודיים. הכירופרקטיקה משרתת את כל סוגי האוכלוסייה ובכל טווח גילאים, לרבות תחומי עיסוק ייחודיים דוגמת כירופרקטיקה לתינוקות, כירופרקטיקה לנשים בהיריון, כירופרקטיקה לחולים אונקולוגיים וחולים כרוניים ותחומי התמחות נוספים.

עבודתו של הכירופרקט היא עבודת ידיים, הנשענת על ידע, ניסיון ומיומנות בטיפול בשריר ובשלד. על מנת להבטיח נגישות לכירופרקט, לצד האפשרות לעבוד על המטופל בנוחות ולאורך זמן, נולדו בתעשיית המכשור הרפואי מיטות כירופרקטיקה, השונות במהותן ובייעודן ממיטות טיפוליות אחרות.

סוגי מיטות כירופרקטיקה

מיטות כירופרקטיקה נרכשות על ידי מטפלים פרטיים ומוסדות רפואיים, בהתאמה לכל סוגי הטיפולים הכירופרקטיים ולכל סוגי המטופלים. בבחירה של מיטות כירופרקטיקה כדאי ונכון לתת את הדעת על הדגשים הבאים:

חוזק ועמידות – על מיטת הטיפול צפויים לשכב מטופלים שונים, ברמות משקל ועומס שונות, אשר למשקל גופם יתווסף הלחץ שיפעיל המטפל על הגוף במהלך הטיפול. על מנת להבטיח יציבות ועמידות של המיטה במהלך הטיפולים ולאורך שנים ארוכות מומלץ לבחור במיטות חזקות, בעלות שש רגליים לתמיכה מרבית גם במרכז המיטה. נוסף על כך יש לבחור במיטה מחומרים חזקים ועמידים כאשר החומרים המובילים כיום בשוק הן מיטות טיפולים מאלומיניום, מפלדה, וגולת הכותרת של המיטות (והאביזרים הטיפוליים בכלל): פלדנקרייז.

מזרון – מזרון המיטה הטיפולית המיועדת לטיפולי כירופרקטיקה חשוב מאוד, שכן הוא משמש את התשתית עליה שוכב המטופל. חשוב לבחור במזרון מחומרים “נושמים” שלא יגרום להזעה של המטופל, מזרון הכולל שכבת מיגון שתבטיח שמירה עליו מפני חדירה של נוזלים והצטברות של ריחות גוף על גבי המזרון ודרגת קושי שתאפשר למטפל לעבוד כנגד התנגדות החומר, ללא שקיעה של המטופל.

 

דברים נוספים שצריך לקחת בחשבון

גובה – קיימות מיטות כירופרקט בגבהים שונים, כאשר המטפלים עובדים לפי סטנדרט גובה מסוים. מיטות כירופרקט איכותיות במיוחד הן אלו שיאפשרו כוונון וגמישות למצבי גובה שונים. מיטות אלו מחד גיסא יספקו מענה למטפלים שונים בגבהים שונים, העובדים לעתים באותו חדר טיפולים על גבי אותה מיטה לסירוגין, אולם חשוב מכך, יספקו לכל מטפל את הגישה הרצויה לו על פי אופי הטיפול וצרכי המטופל באמצעות כוונון נוח, מהיר וקל לתפעול של המיטה.

בטיחות – מיטה טיפולית מחייבת השקעה במנגנון בטיחות מחמיר שנועד להגן על המטופל מפני נפילות ו/או חבטות ועל המטפל / המרפאה מפני תביעות עתידיות. כדאי ונכון להשקיע במיטות מחוזקות בעלות יכולת עמידה בעומס, קצוות מעוגלים למניעת פציעה, ספוג איכותי לריכוך המגע ואלמנטים בטיחותיים אחרים.

מנגנון קיפול ונשיאה – לא כל כירופרקט מבצע טיפולים בבית הלקוח וברכישה של מיטות למרפאה נייחת פחות רלוונטי להשקיע, אולם מטפלים פרטיים מעדיפים מיטות טיפול בעלות מנגנון קיפול ונשיאה שיאפשרו להם מעבר בין מרפאות, טיפולים בבית הלקוח, טיפולים פרטיים בביתי חולים ובתי החלמה וכדומה.

חגי מכשור רפואי וסיעודי מציע מגוון רחב של דגמים בתחום המיטות הכירופרקטיות והטיפוליות, בהתאמה מלאה של צורך ובאיכות בלתי מתפשרת.

Share with friends
04-8411003
04-8411137
HaMa'apilim 27, E.T. Ir Ganim, PO Box 413, Kiryat Ata
Skip to content