מזרנים לפצעי לחץ

מזרנים לפצעי לחץ

מזרנים לפצעי לחץ אחת מתופעות הלוואי המאפיינות חולים ומטופלים הנאלצים להיות מרותקים למיטתם כתוצאה ממצב רפואי, היא הופעה של פצעי לחץ. פצעי לחץ הם פצעים פתוחים אשר נוצרים על גבי העור כתוצאה מהפעלת לחץ ממושך על אותו אזור בגוף או חיכוך קבוע של העור עם גורם חיצוני. למעשה העור חווה לחץ ממושך ואינו זוכה להרפיה ו/או לאוורור, ומגיב באמצעות פיתוח כיבים פתוחים, החושפים את המטופל לסכנות דלקתיות וזיהומיות. אחד הכלים החשובים במרכזים רפואיים ובבתי חולים להתמודדות עם התופעה, הוא רכישת מזרונים לפצעי לחץ, המשמשים את המטופלים, ולמעשה מונעים מראש את התופעה.

מזרנים לפצעי לחץ

מטופלים המצויים בסיכון גבוה להופעת פצעי לחץ

פצעי לחץ הם תוצר של לחץ וחיכוך על גבי העור לזמן ממושך, אולם מצבים רפואיים מסוימים, יהפכו את המטופל לבעל רגישות גבוהה יותר וסיכויים מרובים להופעת פצעי לחץ. בין גורמי הסיכון:

  • מזרנים לפצעי לחץ פגיעה בכלי הדם– מחלות כלי דם, כלי דם פגועים או סתומים
  • בצקות- מטופלים הסובלים מבצקות בגוף מסיבות שונות
  • פגיעה במערכת החיסונית- חולים אונקולוגיים, חולים שעוברים טיפולי הקרנה וטיפולים אגרסיביים אשר פוגעים במערכת החיסונית של הגוף, חולים המחלות אוטואימוניות.
  • מצב גריאטרי- מטופלים קשישים במצבים גריאטריים שונים, הנוטים למערכת חיסונית חלשה ולמרקם עור דקיק ופגוע.
  • בעלי מוגבלות פיזית ובעלי כשל תנועתי
  • פגיעה במערכת העצבים ובתחושה-מחלות עצביות אשר פוגעות ביכולתו של המטופל לחוש כאב, אי נוחות, ולזהות סימנים מקדימים לתגובתיות העור ללחץ.

עוד שירותים שאנו מספקים:

מיטות טיפולים כל המידע >> | אמבטיית פרפין 

הפתרון הרפואי

הפתרון הרפואי והדרך להקדים תרופה למכה עבור המטופלים המצויים תחת גורמי הסיכון הללו, הוא מזרנים לפצעי לחץ, המחליפים את המזרנים הקבועים הסטנדרטיים של המרכז הרפואי, ומבוססים על פיתוח טכנולוגי הנותן מענה למניעת הלחץ והחיכוך המביאים להיווצרות הפצעים.

מזרנים לפצעי לחץ- מאפיינים

מזרנים לפצעי לחץ מיוצרים בטכנולוגיות מתקדמות ותחת תכנון הנדסי רפואי קפדני, ומביאים בחשבון מגוון אלמנטים פיזיולוגיים ואחרים, במטרה לספק מענה רפואי ומקצועי ותנאי נוחות ובטיחות גם יחד.

בין המאפיינים של מזרנים

מזרנים לפצעי לחץ הם מזרנים בעלי פיזור לחץ באמצעות שחרור אוויר דינמי ואקטיבי, באמצעות חיישנים לפיזור לחץ, בהתאמה לאזורים שונים בגוף ולנטייתם לפצעי לחץ, ובהתאמה ללחץ הטבעי שיוצר המטופל על פי משקל ומבנה הגוף.

התאמה למטופלים ולמנח הגוף- חיישני פיזור הלחץ מיועדים ליצור התאמה הן למטופלים במצב סטטי, אשר בשל מצב רפואי נותרים באותה תנוחה לזמן ממושך, והן עבור מטופלים המשנים מעת לעת את מנח הגוף ויוצרים שחרור לחץ טבעי אך לא מספק.

גובה המזרון

גובה המזרן- גובה ועובי המזרן הם בעלי השפחה על הנוחות והתמיכה האורתופדית לה זוכה המטופל, כמו גם על האפשרות לפיזור לחץ מיטבי. מזרנים לפיזור לחץ ולמניעת הופעת פצעי לחץ יגיעו בעובי אופטימלי לאלו מחד גיסא, אולם ללא הגבהה חריגה אשר עשויה לשנות את שיווי המשקל ולגרום לנפילות.

כיסוי ומעטפת- חיפוי המזרן מתבצע באמצעות בדים וחומרים פולימריים אשר יוצרים גמישות ומאפשרים תנועתיות, אינם מייצרים התנגדות וחיכוך נוסף בעת תנועה, אטומים ומנדפים זיעה ונוזלי גוף, ובעלי תכונות אנטי בקטריאליות למניעת ספיחה והתפתחות של זיהומים וחיידקים.

לסיכום:

בטיחות- מזרנים לפצעי לחץ פועלים תחת אנרגיה חשמלית, יוצרים דינמיות בפיזור לחץ האוויר תחת הגוף של המטופל, ולמעשה מהווים מכשור מתקדם ולא אביזר נוחות. בשל כל הללו, חשוב לרכוש מזרנים מסוג זה הנושאים תו תקן מחמיר שמביא בחשבון את בטיחות המוצר, וכוללים מנגנוני בטיחות דוגמת: יחידת בקרה אלקטרונית לשליטה מלאה, התראת בקרה קולית או דיגיטלית להתראה על לחץ חריג או כשל אחר, שסתום לשחרור אוויר מהיר במקרה הצורך. להתייעצות עם חגי מד מכשור רפואי צרו חייגו עכשיו – 04-8411003

04-8411003
04-8411137
,המעפילים 27, א.ת עיר גנים .ת.ד 413, קרית אתא
Skip to content