כורסא סיעודית

כורסא סיעודית

כורסא סיעודית הן מענה המשלב בין ענף הריהוט לענף הרפואה, במטרה לספק מענה לצרכים הייחודיים של מטופלים בעלי מוגבלויות שונות, קשיי ניידות ומגבלות תנועה, בין אם כתוצאה ממחלה, מאירוע טראומה או בשל פגעי הגיל והזקנה.

פעולות יום יומיום הנראות טבעיות לאדם הבריא, דוגמת ישיבה נינוחה מול הטלוויזיה, קימה עצמאית, נגישות למשקה או פריט אחר דוגמת ספר, עיתון או שלט טלוויזיה, עשויים להוות קושי עבור מטופלים במצבים שונים, ופיתוח של כורסא גריאטרית בא לספק מענה לכל הללו ולצרכים נוספים.

כורסא גריאטרית למטופלים במרפאות ובמוסדות רפואיים

במרפאות ובבתי חולים מתבצעים טיפולים מצילי חיים, מאריכי חיים ומשקמים, המתבצעים בתדירות קבועה ולעתים למשך זמן ממושך, דוגמת טיפולי דיאליזה, טיפולי כימותרפיה ונוספים. טיפולים אלו דורשים מן המטופל ישיבה ממושכת, לעתים במצב חצי שכיבה, או תוך הנחת הזרוע בזווית מסוימת ובגובה נדרש, מה שמצריך הצבת כורסא סיעודית נוחה, בעלת אלמנטים מתכווננים ותמיכה מתאימה למטופל.

כורסא גריאטרית במוסדות רפואיים מבטיחה הן את נוחות המטופל, והן את בטיחותו ויצירת תנאים אופטימליים לביצוע טיפולים שונים.

לקבלת מידע על מיטות רפואיות לחצו>>

הכנת הבית עבור בן משפחה סיעודי

הרצון לאפשר להורים מבוגרים ובני משפחה בעלי מוגבלות להוסיף ולחיות בסביבה הביתית, כרוך לעתים בביצוע התאמות של הבית, בהתקנת אמצעי בטיחות שונים ומערכות תמיכה. אחד הכלים להבטיח את רווחתו של אדם מבוגר ומוגבל בתנועה, ללא ריתוק למיטתו במרבית שעות היום, הוא הצבת כורסא סיעודית במיקום מרכזי בבית.

מספר טיפים לבחירת כורסא גריאטרית:

  • כורסא סיעודית עם מנגנון חשמלי– כורסא רפואית תומכת תכלול מנגנון שליטה חשמלי שלא יתבסס על תנועה מכנית של המטופל, או יגרום לתלות באדם נוסף. המנגנון החשמלי יאפשר לאדם הסיעודי לבצע בעצמו פעולות דוגמת שינוי מנח ומצב, מעבר למצב עמידה, שינוי אזורי תמיכה ועוד.
  • כורסא סיעודית עם אופציה להעמדה- אחד הקשיים הנפוצים בקרב מטופלים גריאטריים הוא מעבר ממצב ישיבה להעמדה, לרבות בקרב מטופלים המסוגלים בהליכה, באמצעות הליכון ותמיכה נוספת. כורסא חשמלית תומכת המסייעת בהעמדה של המטופל באמצעות מנגנון ארגומטרי חכם תביא לשיפור מהותי בעצמאות המטופל ובאורח חייו.

גובה מתכוונן

  • גובה מתכוונן– על כורסא סיעודית להתאים לגובה המטופל במטרה לספק תמיכה מלאה לכל אחד מן המצבים, ועל כן חשוב לבחור בכורסא בעלת מנגנון גובה מתכוונן וניתן לשליטה והתאמה אישית.
  • גלגלים– כורסא בעלת גלגלים לא באה להחליף כיסא גלגלים לצורך ניידות, אולם תביא להגברת הניידות של המטופל בסביבה הביתית, ללא צורך בקימה. הגלגלים מאפשרים לשנות מיקום בחדר, זווית, הגעה לפריטים ולאלמנטים שונים, ללא תלות ותמיכה. חשוב במיוחד להקפיד על גלגלים מחומר איכותי שאינו שורט את המשטח, בעלי מנגנון נעילה לבטיחות מלאה.
  • כורסא סיעודית עם חיפוי– חיפוי הכורסא מיועד הן למגע נעים עם העור, לספיחת לחות ולמראה דקורטיבי. את סוג החיפוי חשוב לבחור בהתאם למיקום הכורסא וייעודה ולמצב המטופל. במרפאות בהן כורסא גריאטרית תשמש מטופלים מתחלפים, מומלץ לבחור בציפוי עור נושם, נוח ונעים מחד גיסא וניתן לניקוי וחיטוי בקלות מאידך גיסא. בחירת כורסא אישית לבית, תתבצע על סמך העדפה אישית, כאשר כורסאות מבדים נושמים ונעימים לרוב תספק תחושת נוחות וביתיות. חשוב לזכור גם כי מטופלים גריאטריים עשויים לעתים להתקשות בשליטה מלאה על צרכים, בעלי נטייה לרעד וחוסר יציבות, ולבחור בכורסא בחיפוי עמיד בפני מים ונוזלים וקל לניקוי. להתייעצות עם חגי מד ציוד רפואי>>
04-8411003
04-8411137
,המעפילים 27, א.ת עיר גנים .ת.ד 413, קרית אתא
Skip to content