אלונקות רפואיות

אלונקות רפואיות

אלונקות רפואיות מוכרות בעיקרן מן השימוש הצבאי, כאשר חיבור בין מוטות ויריעה יצרו אלונקת שדה המשמשת לפינוי פצועים מאזורי לחימה. אלונקה רפואית היא אבולוציה מתקדמת יותר של המודל האמור, ומשמשת להרמה, נשיאה ושינוע פצועים וחולים במגוון מסגרות.

אלונקת מיון

אלונקות רפואיות לחדרי מיון מותאמת לפעילות חדרי המיון, אשר מיועדים לקלוט מטופלים במצבים רפואיים שונים, לצרכי מיפוי, בדיקות ראשוניות ומיון למחלקות בית החולים בהתאמה לצורך. אלונקה לחדר המיון היא למעשה מיטה ניידת, בעלת מספר מנגנוני תמיכה המסייעים הן לצוותים הרפואיים והן לנוחות המטופל.

אלונקות לחדרי מיון משמשות גם כאלונקות טיפול נמרץ, בזכות מאפיינים וצרכים דומים.

בין המאפיינים של אלונקה רפואית לחדרי מיון וטיפול נמרץ

  • מזרון נוח, ארגונומי לנוחות מלאה של המטופל.
  • מעקה דו צדדי מתכוונן, הניתן להרמה ולהורדה, שומר על בטיחות המטופלים ומונע נפילות, ומאפשר נגישות של הצוות הרפואי למטופל משני צדי המיטה.
  • מנגנון הידראולי תואם גובה, משקל, שיפועים בהתאמה לצרכי זרימת דם ואלמנטים תומכים רפואיים נוספים.
  • מודולריות ואפשרות לשינוי מצבים, תכנון ושינוי גובה המיטה, הרמת ראש ומצב חצי ישיבה.
  • מבנה צר ואלמנטים המאפשרים אחיזה נוחה, והכוונה של המיטה בעת שינוע בין חדרי טיפולים ובדיקות במרכז הרפואי.
  • מנגנון שינוע מבוסס גלגלים לשינוע חלק ונוח. מנגנון עצירה ונעילת גלגלים לבטיחות מלאה.
  • מעמד לחיבור עמוד עירוי כחלק מודולרי במיטה.

מנגנון השליטה באלונקות רפואיות

אלונקות רפואיות מיועדת לשאת משקל רב ולאפשר ניידות מהירה וקלה בעת אירועים רפואיים בהם קיימת חשיבות גדולה לזמן ההגעה וקבלת הטיפול, כמו גם לשמש צוות רפואי העוסק בריבוי מטלות ואחריות, ולהקל על עבודתו ככל שניתן.

עוד שירותים שאנו מספקים:

השאלת ציוד רפואי מתקדם >>  | מיטות טיפולים >>

השליטה באלונקות מתאפשרת באמצעות מספר מנגנוני שליטה:

מנגנון שליטה מכני-ידני במסגרתו הצוות הרפואי ו/או צוותי החילוץ מציבים את המטופל על גבי האלונקה ונושאים אותו ידנית לאמבולנס או למתחם הטיפול.

מנגנון שליטה הידראולי בו המטופל מונח על גבי משטח הטיפול והשליטה נעשית על ידי מערכות תומכות בהפעלה ידנית, דוגמת מערכת הרמה, שינויי מנח וזווית, גובה וניידות על גבי גלגלים.

אלונקות רפואיות תועלת

מלבד מנגוני השליטה ותועלות הניידות שמספקות האלונקות, אלונקה רפואית נדרשת לשימוש בחומרים ייחודיים, עמידים וחזקים, ניתנים לניקוי, חיטוי ועיקור, שאינם סופחים נוזלים ו/או חיידקים.

חשוב להתאים את האלונקה לצורך, לסביבת הטיפול ולצרכים הטיפוליים. במרכזים רפואיים גדולים נהוג לרכוש מספר סוגי אלונקות רפואיות לצרכים שונים ולמחלקות שונות, כמו גם לשלב פתרונות הרמה ושינוע של מטופלים באמצעות מכשור רפואי מתקדם מסוגים שונים.

 

04-8411003
04-8411137
,המעפילים 27, א.ת עיר גנים .ת.ד 413, קרית אתא
Skip to content